اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای / اخبار ۱۳۹۹ اردیبهشت ۳۰
http://etkfz.com/newsPage?code=tGsoEcBgub ۱۳۹۹ اردیبهشت ۳۰   08:20:47 کد خبر: tGsoEcBgub
رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت اعلام کرد؛

برنامه‌های عملیاتی مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صمت

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای به نقل از شاتا، جمشید گلپور شاره دراین خصوص بیان کرد: نوسازی و بازسازی اصناف تولیدی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب را در دستور کار داریم که در کنار این‌ها به ارزیابی عملکرد سازمان‌های صنفی نیز می‌پردازیم.

وی ایجاد و توسعه اشتغال در حوزه اصناف (ایجاد فرصت های شغلی و پایدار سازی آن‌ها) را یک اولویت برای امسال دانست و افزود: توانمندسازی و ارتقای سطح بهره وری سازمان های صنفی از طریق پژوهش، آموزش و استفاده از ظرفیت‌های مشاوره‌های تخصصی را برای ارتقا و توسعه آنها دنبال خواهیم کرد.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت با تأکید بر ضرورت توانمندسازی اصناف و شبکه توزیع کالاهای اساسی، گفت: یکسان‌سازی عناوین اتحادیه‌ها و رسته‌های شغلی و شناسایی واحدهای صنفی آسیب دیده از ویروس کرونا و ارائه بسته حمایتی پیشنهادی از دیگر اولویت‌ها است.

گلپور، ادغام اتحادیه‌های صنفی همگن را یک ضرورت دانست و بیان کرد: بازنگری در قانون نظام صنفی مصوب سال ۹۲ و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های آن و الکترونیکی کردن امور سازمان‌های صنفی در دستور کار است.

وی گفت: توانمندسازی اصناف صادرات گرا و توسعه بازار محصولات صنفی (کالاها و خدمات) و انجام اقدامات لازم برای استقرار واحدهای صنفی در شهرک‌های صنعتی، شهرک‌های تخصصی صنفی و از دیگر برنامه های امسال است.