اخبار - اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای
اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای / اخبار ۱۴۰۱ مهر ۲۶
http://etkfz.com/newsPage?code=6D4InAbNb7 ۱۴۰۱ مهر ۲۶   11:49:42 کد خبر: 6D4InAbNb7
در نشست فراکسیون مدیریت شهری با مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای مطرح شد؛

تعامل سازمان حمایت با فروشگاه های زنجیره‌ای در خصوص اصلاح بخشنامه ضرایب قیمت گذاری

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس از بررسی و اصلاح بخشنامه ضرایب قیمت گذاری برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد و تأکید کرد: نباید فروشگاه‌های زنجیره‌‎ای را به تعطیلی بکشانیم.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره‌ای، محسن پیرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه  ملت در تشریح نشست فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستاها که با حضور مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده برگزار شد، گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای امروز در کلانشهرها و شهرهای کوچک توسعه داشته و 15 درصد سهم بازار در توزیع کالاها را به عهده دارد.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های اخیر وزارت صمت توسعه این فروشگاه‌ها با مشکل مواجه شده و حتی کار برخی از واحدها به تعطیلی کشیده است، افزود: در این نشست مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای مشکلات خود را بیان و از مجموعه وزارت صمت نیز توضیحاتی مبنی بر اینکه چندین جلسه برای رفع مشکلات فروشگاه زنجیره‌ای برگزار شده، عنوان شد.
پیرهادی اضافه کرد: از نظر مدیران فروشگاه‌‎های زنجیره‌ای بخشنامه صادر شده از جانب دولت به نحوی بود که حاشیه سود فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای را به شدت کاهش داده و درآمد این فروشگاه‌‎ها، پاسخگوی افزایش قیمت اجاره بها، حقوق و دستمزد و سایر هزینه‌‎های جاری نیست به همین دلیل یکی از برندهای فرشگاه‌‎های زنجیره‌ای اقدام به تعطیلی 200 واحد فروشگاهی کردند که منجر به بیکاری بیش از یک هزار نفر شدند که این فقط برای یکی از مجموعه ها بوده است.
 
وی ادامه داد: بر همین مبنا مقرر شد طی یک بازه زمانی مشخص، فروشگاه‌ها توسعه داشته باشند هم اشتغال آسیب نبیند با این ملاحظه که این توسعه و ایجاد اشتغال منجر به افزایش قیمت کالا نشود و فشاری به مردم وارد نشود.
رئیس فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستاها تأکید کرد: بر همین مبنا، ظرف دو هفته آینده کمیته مربوطه در وزارت صمت باید نسبت به تنظیم بخشنامه جدید به شرط بالا نرفتن کالای مورد نیاز مردم اقدام و آن را به فروشگاه‌های زنجیره‌ای ابلاغ کند.

پربازدیدها

فروش فوق العاده فروشگاه های زنجیره ای از فجرتا فطر

فروشگاه‌های زنجیره‌ای نقش مهمی در تأمین کالاهای اساسی به ویژه در آستانه سال جدید دارند

ابزارهای ارتقای شبکه توزیع/ حلقه‌‌‌های شفاف و کارآمد برای اجرای سیاست‌‌‌های دولت

افتتاح سومین دفتر استانی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در آذربایجان شرقی-تبریز

حضور رئیس جمهور در فروشگاه رفاه

واگذاری توزیع کالا‌های اساسی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فروشگاه های زنجیره‌ای در جهت شکل گیری زنجیره تامین و مدیریت صحیح هزینه ها