اخبار - اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای
اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای / اخبار ۱۴۰۳ تیر ۱۷
http://etkfz.com/newsPage?code=pj1A3NVXGk ۱۴۰۳ تیر ۱۷   04:46:37 کد خبر: pj1A3NVXGk

همایش سالیانه اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای

همایش سالیانه اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای.

 همایش سالیانه اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای، در روز ۱۲ تیر ماه سال ۱۴۰۳ با حضور اعضای هیئت مدیره و جمعی از مدیران محترم وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و جناب آقای دکتر مجتبی صفایی ریاست محترم اتاق اصناف ایران و جناب آقای قاسم نوده فراهانی نماینده محترم وزیر و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران در هتل اسپیناس خلیج فارس برگزار شد. در این همایش که با هدف ارائه گزارش عملکرد سالیانه اتحادیه و تجدید دیدار برگزار گردید، آقای منصور عالی پور ریاست اتحادیه مطابق سنوات گذشته گزارش اجمالی از عملکرد اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای طی سال 1402 را بیان کردند.

 رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در ابتدا خاطر نشان کرد که تولید و توزیع همواره باید در کنار یکدیگر توسعه پیدا نمایند بنابراین نقش فروشگاه های زنجیره ای از اهمیت ویژه ای در توسعه پایدار برخوردار می باشند. با توجه به مطالعات انجام شده در کشورهای توسعه یافته بیشترین سهم بازار از آن فروشگاه های زنجیره ای است.
آقای عالی پور در ادامه از چالش های پیش رو در توسعه این صنعت من جمله قانون نظام صنفی صحبت کردند و از اتاق اصناف ایران خواستار مرتفع شدن این موانع شدند. ایشان در ادامه از اتاق اصناف ایران که همواره مدافع اتحادیه بوده و نگاه حمایتگر به این صنعت داشته تشکرکردند.
 جناب آقای عالی پور به اهم جلسات برگزار شده اتحادیه اشاره فرمودند که از مهم ترین موضوعات جلسات می‌توان اصلاح آیین نامه و ضوابط استفاده از ضرایب سود، رفع موانع فروش کالای دخانی و دستوالعمل فرانچایز در بحث فروشگاه های زنجیره ای اشاره کرد، همچنین از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، وزارت جهاد کشاورزی و علی الخصوص پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا که همواره به اتحادیه یاری رسانده و کمترین مشکل و چالش را ایجاد کرده اند تشکر و قدردانی نمودند. ریاست اتحادیه در پایان سخنانشان خاطر نشان کردند که ما تلاش کردیم به اتحادیه نگاه صنفی داشته باشیم و از نگاه فردی و شرکتی همواره پرهیز کنیم. 

در ادامه مراسم جناب آقای دکتر صفایی ریاست محترم اتاق اصناف ایران ضمن سخنانی مختصر در این مراسم اظهار داشتند، اتحادیه صنف فروشگاه های زنجیره ای یکی از بهترین اتحادیه های کشور است و کار این اتحادیه به شدت اشتغال زاست. در واقع باید ذکر کنم که توسعه فروشگاه های زنجیره ای مانعی برای فروشگاه های خرد و سنتی نیست.
همچنین ایشان در ادامه فرمودند؛ کلیه اعضا اتحادیه انگیزه توسعه مجموعه زنجیره ای را دارند و این باعث امیدواری است من به این اعضا خدا قوت می گویم و موارد ذکر شده برای رفع موانع را قطعا پیگیری میکنم. رئیس اتاق اصناف ایران خطاب به صاحبین مشاغل فرمودند که اگر مجموعه ای با سرمایه شخصی خود کارگاه و یا کارخانه یا صنف واسطه ای را راه اندازی می‌کند باید مورد حمایت دولت قرار گیرد. اینجانب به عنوان مسئول صنفی کشور قدردان زحمات شما هستم.

 در بخش پایانی همایش جناب آقای قاسم نوده فراهانی نماینده محترم وزیر از برگزاری این همایش تشکر و قدردانی کردند و بیان فرمودند که گزارش عملکرد که از سوی رئیس اتحادیه ارائه شد جای تشکر و قدردانی دارد. وی افزود اتاق اصناف ایران برنامه های متعددی در این دوره برای رفع مشکلات واحد های صنفی علی الخصوص فروشگاه های زنجیره ای در نظر دارد. برای اشتغال‌زایی بیشتر، بحث فروشگاه های زنجیره ای بازویی است برای تولیدکنندگان. در واقع تولید و توزیع مکمل یکدیگر هستند. اگر برای کالای تولیدی، توزیعی نباشد تولیدکنندگان رشد نخواهندکرد. هیچ جای دنیا تولیدکننده بدون توزیع کننده موفق نیست و بالعکس. تولیدکنندگان باید توزیع کنندگانی داشته باشند که کالاها را به موقع توزیع و کالاهای معیوب را از بین مردم جمع آوری کنند و به تولیدکنندگان برسانند که این موضوع به رفع مشکلات کالا ها کمک می‌کند و کیفیت کالا را افزایش می‌دهد.

 لازم به ذکر است درحال حاضر اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای دارای 145 عضو و حدود 10.000 فروشگاه میباشند.

گالری تصاویر
پربازدیدها

فروشگاه‌های زنجیره‌ای نقش مهمی در تأمین کالاهای اساسی به ویژه در آستانه سال جدید دارند

فروش فوق العاده فروشگاه های زنجیره ای از فجرتا فطر

ابزارهای ارتقای شبکه توزیع/ حلقه‌‌‌های شفاف و کارآمد برای اجرای سیاست‌‌‌های دولت

افتتاح سومین دفتر استانی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در آذربایجان شرقی-تبریز

حضور رئیس جمهور در فروشگاه رفاه

واگذاری توزیع کالا‌های اساسی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فروشگاه های زنجیره‌ای در جهت شکل گیری زنجیره تامین و مدیریت صحیح هزینه ها