اخبار - اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای
اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای / اخبار ۱۴۰۱ خرداد ۲۹
http://etkfz.com/newsPage?code=zLdMoaS368 ۱۴۰۱ خرداد ۲۹   08:46:40 کد خبر: zLdMoaS368
عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای:

قیمت گذاری دستوری نفس فروشگاه های زنجیره ای را گرفت

عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای گفت: قیمت گذاری دستوری نفس فروشگاه های زنجیره ای را گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای، مهدی عارفی داریان، عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره‌ای در گفت و گو با تیتر20 درپاسخ به این پرسش که چرا روند توسعه فروشگاه های زنجیره ای در حال حاضر با کندی همراه است، گفت: با سیاست های جدید در حوزه قیمت گذاری ، توسعه فروشگاه های زنجیره ای با چالش روبرو شده است و چرخه تولید تا مصرف با درج قیمت تولید بر روی کالاها دچار مشکل شده است.
 
او با اشاره به اینکه در جلسات سازمان حمایت که از شهریور سال گذشته برگزار می شده از طرف اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای حضور داشته است، درباره اجرایی شدن طرح شفافیت گفت: از روز اول در جلسات مخالفت صریح خود را با طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها اعلام کرده ام.

قانونی به ضرر مصرف کننده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به اینکه اقتصاد نباید دستوری اداره شود، گفت: اساس سیاست جدید در حوزه قیمت گذاری بر این بنا بود که نفع مصرف کننده بیشتر از پیش در نظر گرفته شود  اما ما اکنون شاهد هستیم که اجرای این قانون به ضرر مصرف کننده و فروشگاه‌های زنجیره ای، سنتی و شرکت های پخش بوده و تنها نفع آن برای تولید کننده بوده است.
 
او درباره هزینه تمام شده راه اندازی و اداره فروشگاه ها گفت: یک مغازه کوچک سوپر مارکتی بدون استثنا 25 تا 30 درصد هزینه جاری شامل هزینه حقوق وبیمه کارگر آب وبرق و.... دارد که در این طرح به طور کامل این هزینه ها دیده نشده است.از طرفی ازسوی قانونگذار نیزهزینه سرمایه گذاری درطرح قیمت گذاری کالاها نادیده گرفته شده است.
 
عارفی داریان با اشاره به اینکه این طرح زمانی می توانست کارا باشد که همه کالاها از یک درصد سود مشخص برای فروشگاه های زنجیره ای برخوردار باشند، اظهار داشت: اگر قراراست مثلا روی قیمت نوشابه 20 درصد سود به فروشگاه تعلق بگیرد و روی روغن 15 درصد بازهم اجرای این طرح قابل قبول بود. اما این در حالی است که اکنون سود فروشگاه‌های زنجیره‌ای از فروش روغن تنها 4 درصد است و حتی هزینه توزیع این کالا در قیمت گذاری لحاظ نشده است.
 
او با اشاره به اینکه تمام بزرگان صنعت از تولید کننده ها، انجمن پخش، اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای و اتاق اصناف ایران به نحوه اجرای این طرح اعتراض دارند، گفت: متاسفانه آخرین عبارتی که ما از تصمیم گیران شنیده ایم مبنی بر اجرای دستوری این قانون بوده است.

پربازدیدها

حضور رئیس جمهور در فروشگاه رفاه

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فروشگاه های زنجیره‌ای در جهت شکل گیری زنجیره تامین و مدیریت صحیح هزینه ها

واگذاری توزیع کالا‌های اساسی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

قیمت گذاری دستوری نفس فروشگاه های زنجیره ای را گرفت

افزایش خدمات و سرعت بخشی به فرآیند خدمت رسانی به هموطنان و اعضاء اتحادیه در استان ها

مشکلات فروشگاه های زنجیره ای در مجلس با حضور وزیر...

نظارت هوشمند بر بازار در سایه فروشگاه های زنجیره ای