رییس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد:

توزیع کالاهای اساسی ویژه ماه رمضان با نرخ مصوب


۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

رییس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای از توزیع کالاهای اساسی ویژه ماه رمضان با نرخ مصوب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، امیرخسروفخریان ضمن تبریک فرارسیدن این ماه پرفضیلت به هموطنان درخصوص تدابیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ایام ماه مبارک رمضان گفت: بر اساس مصوبه کارگروه ستاد تنظیم بازار قرار است کالاهای اساسی  از جمله شکر، برنج، روغن مصرف خانوار، خرما، گوشت منجمد گوساله، مرغ منجمد و مرغ گرم در این ایام در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه عرضه شود.

وی با بیان اینکه ما همچون گذشته در اجرای هماهنگ سیاست های دولت در ساماندهی و ایجاد آرامش و ثبات در بازار بخصوص ایام رمضان گام بر می داریم، افزود: تناژ تخصیص یافته صرفا برای شهر تهران از سوی ستاد تنظیم بازار برای توزیع در فروشگاههای زنجیره ای به میزان  شکر ۱۰۰۰تن و برنج ۱۳۰۰ تن است که تا کنون فرآینده جذب این دو قلم کالا شروع شده است.

رییس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای در ادامه اظهار داشت: قیمت گذاری براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار خواهد بود.

فخریان در ادامه با اشاره به اعمال تخفیفات ویژه در کالاهای اساسی برای تقویت توان خرید و بهبود سبد کالای مصرف کنندگان در ایام ماه رمضان گفت: کالاهای اساسی با تخفیفاتی بین ۵ تا ۱۵ درصد در فروشگاه های عضو این اتحادیه در سراسر کشور عرضه می شود ضمن اینکه جشنواره های متنوع زیادی در این ایام در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: در راستای صیانت از حقوق مصرف کننده بازرسی خود را تشدید کرده‌ایم و هموطنان نیز در صورت مشاهده تخلف احتمالی، می توانند شکایت خود را به این اتحادیه اعلام فرمایند.

فخریان با تاکید بر رسالت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایجاد آرامش و ثبات در بازار  گفت: این امر تا کنون بواسطه توزیع یکنواخت و دسترسی آحاد جامعه به انواع کالاها محقق شده است و اعضای این اتحادیه همواره در این مسیر حرکت می‌کنند. اما با توجه به تغییر مداوم نرخ ها، گاهی تامین برخی اقلام کالایی با مشکل مواجه می شود.

وی درخصوص ساعات کاری فروشگاه‌های زنجیر ه‌ای گفت : ساعات کاری مطابق با ادوار گذشته است.