رییس اتاق اصناف ایران:

نقش موثر فروشگاه‌های زنجیره ای در چرخه توزیع انواع کالا و تعادل قیمت ها


۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

رییس اتاق اصناف ایر ان گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای نقش موثری در چرخه توزیع  انواع کالا و خدمات  و در نتیجه  تعادل قیمت ها دارند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اعضای هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دیدار با سعید ممبینی رییس اتاق اصناف ایران مسائل موجود در توزیع کالا در سطح کشور را بررسی و در این خصوص به تبادل نظر پرداختند.

فخریان رییس هیات مدیره اتحادیه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی اتحادیه گفت:  از اتاق اصناف ایران به عنوان متولی اصناف کشور در خواست داریم نسبت به حل مسائل زنجیره‌ای‌ها مساعدت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه هموطنان از وفور کالاها مطمئن باشند، اظهار کرد: رسالت ما ایجاد آرامش و ثبات در بازار  است که این امر تا کنون بواسطه توزیع یکنواخت و دسترسی آحاد جامعه به انواع کالاها محقق شده است و اعضای این اتحادیه همواره در این مسیر حرکت می‌کنند.

رییس هیات مدیره اتحادیه در ادامه تصریح کرد:  در این میان گاهی بواسطه تغییر مداوم نرخ‌ها، تامین برخی اقلام کالایی با مشکل مواجه می شود که تا کنون با مدیریت به موقع رفع شده‌اند.

 فخریان در پایان با بیان اینکه اتحادیه و همه اعضای آنان همچون گذشته در اجرای هماهنگ سیاست های دولت در ساماندهی بازار گام بر می‌دارند، گفت: ما آماده هستیم تا با ارائه گزارشات کارشناسی درخصوص مسائل موجود در چرخه تامین و توزیع کالا با نهادهای مختلف، دولت را برای ساماندهی بازار یاری کنیم.

سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران نیز در این جلسه اظهار کرد: در حوزه تامین کالا بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی به خودکفایی رسیده ایم و علاوه بر تامین نیاز داخل، توانسته‌ایم صادر کننده این محصولات و تولیدات نیز به کشورهای دور و نزدیک باشیم اما در برخی شرایط در مواردی شاهد کمبود کالایی هستیم که نیاز به حمایت بیشتر تولیدکنندگان است .

وی تصریح کرد: از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز می‌خواهیم با افزایش میزان عرضه و توزیع کالاهایی که در مقاطع خاص تقاضای بالایی دارند،  شاهد تعادل قیمت ها باشیم.

ممبینی در ادامه تاکید کرد: مسائل و مشکلات فروشگاههای زنجیره ای در خصوص تامین کالاها را در جلسات با مسئولین و سیاست گذاران بیان می‌کنیم.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نقش موثری در چرخه توزیع کالاها دارند، اظهارکرد: از فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌خواهیم تا در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی کشور در کنار اتاق اصناف ایران و دولت تزریق مویرگی کالا به بازار را داشته باشید، تا شاهد کمبود عرضه کالا در بازار نباشیم.

وی همچنین گفت: با استفاده از پتانسیل فروشگاه‌های زنجیره‌ای در رساندن کالا به اقشار آسیب پذیر و جامعه هدف که از سوی دولت تعیین می‌شوند،  می توان در جهت عرضه بهتر کالا استفاده کرد تا با عرضه هدفمند کالا و رصد روزانه قیمت ها، شاهد تعادل قیمت در بازار باشیم.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider