رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی: فروشگاه های زنجیره ای زمینه ساز نظم اقتصادی در بازارند

۸ خرداد ۱۳۹۸

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای، زمینه ساز نظم و ثبات اقتصادی مطلوب‌تری در سطح بازار است و شهروندان در چنین شرایطی از مزایای این ثبات، بهره مند می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای به نقل از ایرنا، حسین نجاتی در دیدار مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای «اتکا» با وی افزود: بهره مندی از نظام توزیع منظم و دقیق کالایی، رونق تولید را در پی دارد.

وی اظهار کرد: بر این اساس توزیع کالاهای مشمول طرح تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله اتکا ادامه دارد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی به‌عمل آمده، توزیع ۵۰۰ تن شکر بسته بندی ویژه خانوار دارای برچسب مخصوص طرح تنظیم بازار طی چند روز آینده در شعب فروشگاه اتکا در سطح استان انجام خواهد شد .

نجاتی همچنین از آمادگی همکاری صنایع غذایی، لوازم خانگی و کیف و کفش آذربایجان شرقی با مجموعه بزرگ فروشگاه اتکا در سراسر کشور خبر داد .

جعفری، رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی هم در این جلسه خواستار ایجاد سیستم مالی منظم و همکاری موثر و مستقیم از سوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکننده شد.

وی گفت: این موضوع باعث خواهد شد مبادلات کالایی از سوی تامین کنندگان و تولیدکنندگان استان بیش از پیش افزایش یابد.

در ادامه این نشست مرتضی اعلمی – مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ایی اتکا نیز  گفت: در تلاشیم با بهره گیری از توان تولید داخلی، ارتباط مستقیم و مطلوب بین مصرف کننده و تولیدکننده ایجاد کنیم.

وی افزود: افزایش شعب به ۸۰۰ واحد و همچنین ملی شدن درگاه‌های پرداخت مالی فروشگاه‌های اینترنتی اتکا در سراسر کشور دو اقدام بزرگی است که تا پایان سال ۹۸ در دستور کار مدیران این شرکت قرار دارد .

اعلمی اظهار داشت : تحولات بنیادین سیستم نرم افزار مالی نیز با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال از ۲ ماه دیگر اجرایی می شود.

در کلان شهر تبریز به عنوان مرکز آذربایجان شرقی شعبه های ۵ فرشوگاه زنجیره ای شناخته شده در کشور فعالند.