نقش پر رنگ فروشگاه‌های زنجیره‌ای در رونق تولید ملی

۱۸ خرداد ۱۳۹۸

امروزه گسترش فروشگاه‌های مختلف زنجیره‌ای و تعدد شعب آنها سبب شده تا دسترسی مردم به تمامی ملزومات زندگی تسهیل شود. این در حالی است که همین فروشگاه ها با چالش های واقعی و متعددی در مسیر فعالیت شان رو به رو هستند که در حوزه های مختلفی همچون قیمت کالا، کیفیت کالا و … خودنمایی می‌کنند، در حالی که نقش بسزای این قبیل فروشگاه‌ها در بحث رونق تولید ملی به اثبات رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای، پایگاه خبری تجارت طلایی در گفت‌وگو با  ایوب دانشور مدیر بهره‌برداری فضاهای تجاری شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به بررسی وضعیت صنعت خرده فروشی پرداخته که در ادامه بخشی از این گفت وگو را می‌خوانیم.

*از نظر شما چالش‌های صنعت خرده‌فروشی در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای چه مواردی هستند؟

حقیقت این است که چالش‌های صنعت خرده‌فروشی بسیار واقعی و ملموس بوده و از حوزه‌های مختلفی از جمله عرضه تنوع کالایی با قیمت مناسب، کیفیت کالا، لجستیک و تامین کالا، تداوم در عرضه و ارائه کالاها، رقابت بر سر گرفتن سهم بیشتر بازار و توسعه مناسب فضاهای فروشگاهی و جانمایی مراکز خرید قابل ذکر هستند.

 در کل مباحث چالشی در فرشگاه‌های زنجیره‌ای به دو بخش داخل فروشگاهی و بیرون فروشگاهی تقسیم می‌شوند که در بحث داخلی، چیدمان مناسب، ارائه سبدهای تکمیل‌کننده زنجیره خرید مشتری، ارائه بهترین خدمات و راضی نگهداشتن مشتری، طراحی و تنوع رنگ در محیط فروشگاهی، برگزاری رویداد‌های مختلف و جذابی که مشتری را به حضور مجدد ترغیب کند (یا به عبارتی از یک مشتری معمولی و اتفاقی یک مشتری وفادار و دائمی ‌بسازد)، نقش باشگاه مشتریان و ارائه خدماتی که رفاه مشتریان را تامین می‌کند، حفظ کرامت و توجه به انگیزه خرید و… از چالش‌های مهم داخلی در مسیر فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای است. اما علاوه بر تامین پایدار کالا، حفظ تنوع و کیفیت با توجه به اینکه ارائه و تهیه کالا با قیمت مناسب برای عرضه در داخل فروشگاه‌ها نقش مهمی در رضایت مشتریان ایفا می‌کنند، چالش‌های دیگری همچون برقراری توازن و بالانس بین اجاره یا هزینه بالای املاک و استهلاک تجهیزات، سودی که شرکت‌های زنجیره‌ای از طریق ارائه زنجیره کالاها می‌توانند ایجاد کنند تا در کنار هزینه‌های تامین نیروی انسانی و فروش و… به توسعه فروشگاهی کمک کنند نیز وجود دارند.

بنابراین در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بحث خرده‌فروشی، موضوعات مهم دیگری چون بحث مدیریت و ارائه آموزش‌های سنگین، علمی‌ و به‌روز همچون استفاده از فناوری دیجیتال در محیط فروشگاهی و خارج از فروشگاهی، تهیه پلتفورم توسعه، معیارهای سنجش فروشگاهی که امکان مقایسه فروشگاهی را فراهم کند و لزوم نوآوری سریع در فضای کسب‌وکار بسیار حائز اهمیت است.

همچنین برگزاری فروش‌های فصلی و دوره‌ای یکی دیگر از چالش‌های پیش روی فروشگاه‌های زنجیره‌ای خصوصا در ایران است که نحوه مدیریت و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها در راستای رسیدن فروشگاه‌های زنجیره‌ای به بالاترین سطح فروش و مدیریت انگیزه‌های سنتی و اصلی مشتریان در خرید و انتخاب کالا باید در ردیف تلاش‌های پرثمر این حوزه قرار گیرد.

اما حقیقت این است که اکنون در دوره‌ای به‌سر می‌بریم که اصطلاحا در حال خروج از خرده‌فروشی سنتی و مبتنی‌بر بازار و بنکداری و ورود به عرصه خرده‌فروشی مدرن هستیم. درحالی که تنوع کالایی و نقش مراکز تجاری، دپارتمان‌استورها و… در کنار مدیریت نیروی انسانی و آموزش‌های مدرن برای رده‌های گوناگون پرسنل پررنگ‌تر است.

از طرفی به‌روز شدن و آینده‌نگری نیز یکی دیگر از چالش‌های صنعت فروشگاهی است و محیط‌های فرشگاهی به‌طور مداوم باید با تفکرات نوآوری عجین شوند تا بتوانند ذائقه مشتریان را راضی نگه دارند و خدمات بهتری ارائه دهند چرا‌که نیازهای مشتریان مدام در حال تغییر است.

به‌طور کلی ایجاد و نهادینه کردن شرایط ماندگاری پایدار برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای از دیگر چالش‌های این قبیل فروشگاه‌ها به‌شمار می‌رود.

فروشگاه زنجیره‌ای باید بتواند تسهیلات مدنظر برای مشتریان (از قبیل پارکینگ، دسترسی‌ها و راحتی در خرید) که از اهرم‌های بسیار مهم برای موفقیت یک فروشگاه به‌شمار می‌رود را ارائه کنند، بنابراین طراحی یک پکیج کامل برای خدمات به مشتریان ضروری است. به‌طوری که فردی که به‌عنوان یک مشتری وارد فروشگاه زنجیره‌ای می‌شود علاوه‌بر خرید کالاهای لازم به دیگر خدمات مورد نیاز خود نیز دست یابد و خرید مفرحی را تجربه کند. در نگاه کل تامین نیازهای روزمره مشتریان از قبیل پارکینگ، کارواش، آرایشگاه و داروخانه و دیگر خدمات متنوع می‌تواند برگ برنده فروشگاه‌ها باشد.

*دیدگاه‌تان درباره نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در رونق تولید ملی چیست؟

اقتصاددانان بر این باورند که راه رسیدن به توسعه اقتصادی از مسیر تقویت تولید و توزیع داخلی و حمایت از تولیدکنندگان می‌گذرد. از این رو با تحقق چنین فرآیندی ضمن به حرکت درآمدن چرخ تولید و اشتغال، رونق اقتصادی را بیش از پیش شاهد خواهیم بود، بنابراین در یک نگرش کلی اگر بخواهیم در مبحث اقتصاد حاکم بر خرده‌فروشی یک مثلث را ترسیم کنیم به سه ضلع سرمایه، تامین‌کننده و عرضه‌کننده خواهیم رسید. سرمایه منجر به تولید کالا می‌شود و این تولید بدون توجه به کانال‌های عرضه، کارایی نخواهد داشت، با توجه به اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تمام دنیا نقش توزیع‌کننده را بازی می‌کنند و هرچقدر پربارتر، باکیفیت‌تر و با قیمت مناسب‌تر عمل کنند نقش بسزایی را در رونق تولید ملی خواهند داشت.

تلاش ما در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایجاد بستر مناسب توزیع و توزیع مویرگی و مستقیم کالا به مشتریان و حذف واسطه‌هاست و اگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای در برقراری ارتباط‌شان با تولیدکنندگان تلاش کنند، نقش بسزایی در عرضه مستقیم کالا با قیمتی مناسب و به سود مصرف‌کننده خواهند داشت که رضایت‌بخش است.

 با ادامه این روند، چرخه تولید الزاما می‌تواند چرخه لجستیک و حمل و نقل را نیز به حرکت درآورد. از طرف دیگر بحث منابع انسانی و اشتغال مطرح بوده و واضح است که هرچقدر مسیر برای احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای هموارتر باشد، اشتغالزایی بیشتری صورت خواهد گرفت و نیروی انسانی به نوبه خود می‌تواند چرخه‌های تولید را به گردش درآورد. بنابراین فروشگاه‌های زنجیره‌ای با عرضه کالاهای متنوع قدرتمندتر خواهند شد و توسعه خواهند یافت و مجموعه این جریانات به‌طور کلی رونق تولید ملی را رقم می‌زند.

در کنار همه موارد مذکور موضوع همکاری با سیاست‌های توزیع مناسب و عادلانه دولت نیز حائز اهمیت است و همکاری و تلاش در اهداف تنظیم بازار با توجه به شرایط موجود و نیاز به عرضه وسیع کالایی و فروش آن در فروشگاهای زنجیره‌ای در نهایت می‌تواند به‌عنوان بازوی قدرتمند سیاست‌های اقتصادی و توزیعی کشور قرار بگیرد که به نوبه خود سهم اساسی در رونق تولید بازی خواهد کرد.

نکته حائز اهمیت این است که توسعه و ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای منجر به حرکت در بخش مسکن، سرمایه، تولید، کشاورزی، حمل و نقل و گردش مالی و اعتباری برای دولت و کشور می‌شود.

* سال گذشته چه مقدار ظرفیت شغلی برای جوانان جویای کار از سوی فروشگاه رفاه ایجاد شد؟ نحوه مهارت‌آموزی به پرسنل و نیروهای جذب شده رفاه را نیز شرح دهید.

در سال گذشته بیش از ۲۶۰۰ نفر در مجموعه رفاه جذب شدند که پس از طی دوره‌های لازم در واحدهای مختلف فروشگاهی در سراسر کشور به کار گمارده شدند. از آنجا که معتقدیم به‌کارگیری منابع انسانی بدون طی دوره‌های کسب مهارت آموزشی بازدهی حداکثری نخواهد داشت لذا مجموعه رفاه مرکز مستقل آموزشی خویش را تاسیس و راه‌اندازی کرده است. در این مرکز کلیه نیروهای تازه‌به‌کارگیری‌شده قبل از شروع کار رسمی ‌خویش موظف به طی دوره‌های در نظر گرفته‌شده هستند. همچنین این مرکز به‌تدریج برنامه بازآموزی کلیه نیروهای خویش را در اولویت قرار داده است. در این مرکز آموزشی کارآموزان ضمن حضور در کلاس‌های در نظر گرفته شده در کلیه سطوح مورد نیاز در صنعت خرده‌فروشی، تاسیسات، خدمات، حراست، امور مشتریان، فناوری دیجیتالی، راه‌اندازی و بهره‌برداری از مجتمع‌های تجاری را زیرنظر مجرب‌ترین اساتید دانشگاهی ایران طی می‌کنند و برنامه‌هایی در جهت چگونگی استفاده از تجربیات اساتید نامدار جهانی نیز در حال تدوین است. همچنین این مرکز مجهز به امکانات اقامت و پذیرایی از کارآموزانی که از دیگر نقاط کشور اعزام می‌شوند، است.