اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای / اخبار ۱۳۹۸ اسفند ۱۰
http://etkfz.com/newsPage?code=2W5Jum67Cf ۱۳۹۸ اسفند ۱۰   00:00:12 کد خبر: 2W5Jum67Cf
قائم مقام وزیر صنعت:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازوهای توانمند دولت در اجرای سیاست های تنظیم بازار هستند

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای حسین مدرس خیابانی در خصوص برنامه‌های وزارت صمت  برای توزیع کالا در ایام پایانی سال، اظهار داشت: دومین رکن برنامه های تنظیم بازار که پس از تأمین کالا به آن توجه شده موضوع توزیع درست و به موقع اقلام مورد نیاز مردم در این ایام است.
وی با بیان اینکه توزیع کالا در سه بخش دنبال می شود، گفت: بخشی از کار توزیع کالا به اصناف محول شده که شبکه توزیع مطمئنی به شمار می‌روند. بر اساس آخرین آمارها، بیش از 16 هزار واحد صنفی برای فروش فوق العاده پایان سال در حال آماده شدن هستند که با محوریت اتاق اصناف، برنامه مرتبط با آن عملیاتی می شود.
مدرس خیابانی در خصوص یکی دیگر از بخش های توزیع اقلام در این ایام، تصریح کرد: یکی از دیگر از بازوهای توانمند دولت در اجرای سیاست های تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارک رمضان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که امروز در تمامی آنها از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و شهروند گرفته تا افق کوروش و سایر فروشگاه ها، فروش‌های فوق‌العاده‌ای در حال انجام است. که این کار از 25 بهمن شروع و تا 15 فروردین ماه سال 99 ادامه خواهد داشت.
قائم مقام وزیر صنعت با تأکید بر اینکه حتی این فروشگاه های زنجیره ای در حراج و نوع تخفیف ها از هم سبقت می گیرند، اظهار داشت: در کنار این دو بخش برای توزیع، قرار بود، نمایشگاه‌های بهاره نیز در 200 نقطه کشور برگزار شود که در شرایط فعلی به دلیل ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری، برگزاری همه نمایشگاه ها لغو شد؛ اما صنوف فروش های فوق العاده خودشان اقدام به فروش های فوق العاده کرده اند.
وی در خصوص راه اندازی میادین میوه وتره بار در سایر استانها نیز گفت:  علیرغم ظرفیت بسیار خوبی که میادین میوه و تره بار در حوزه خدمات رسانی به مردم دارند، اما متأسفانه  بسیاری از استانها، این امکان یعنی ایجاد میادین میوه و تره بار را ندارند و زیر ساختهای لازم در آنجا مهیا نیست.
مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در تهران 250 میدان تره بار وجود دارد که تاپایان سال ٥میدان جدید نیز افتتاح خواهد شد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه میادین میوه و تره بار برای مردم و تأمین نیازشان کاربردی و مهم است، قصد داریم مدل سازمان میادین تهران را در کل استان های کشور اجرایی کنیم.
وی در پایان گفت: برای ایام پایانی سال نیز قرار است به سازمان میادین میوه و تره بار سهمیه کالاهای اساسی به منظور عرضه مستقیم به مردم در راستای تامین مایحتاجشان اختصاص داده شود. که در این روزها با توجه به افزایش تقاضا، این کار انجام شده و همه این اقدامات برای این است که مردم بدانند هیچ مشکلی در تأمین کالا نداریم زیرا چند برابر نیاز مردم  کالا وجود دارد و تا زمانی که بازار اشباع شود، توزیع خواهیم کرد.